Modèl:Conjugason/rm/puter/esser

Un article de Wikiccionari.
Salta a la navegació Salta a la cerca
Puter
Infinitiu esser
Gerondiu siand
Participi passat
singular plural
masculin sto stos
femenin steda stedas
Mòde indicatiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
eau el
ela
nus vus els
elas
Present sun est ais essans essas sun
Imperfach eira eirast eira eirans eiras eiran
Preterit füt füttast füt füttans füttas füttan
Futur saro sarost saro sarons saros saron
Condicional füss füssast füss füssans füssas füssan
Mòde subjonctiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
eau el
ela
nus vus els
elas
Present saja sajast saja sajans sajas sajan
Imperfach füss füssast füss füssans füssas füssan
Mòde imperatiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
eau el
ela
nus vus els
elas
sajast ! sajans ! sajas !