Modèl:hi-verb

Un article de Wikiccionari.
Salta a la navegació Salta a la cerca
infinitiu participis
{{{1}}}ना imperf. perf.
imperatiu sg masculin {{{1}}}ता {{{1}}}ा
{{{1}}} (तू) femenin {{{1}}}ती {{{1}}}ी
{{{1}}}ो (तुम) plur masculin {{{1}}}ते {{{1}}}े
{{{1}}}िये (आप) femenin {{{1}}}ीं
futur subjontiu
personne masculin femenin
मैं {{{1}}}ूँगा {{{1}}}ूँगी {{{1}}}ूँ
तू {{{1}}}ेगा {{{1}}}ेगी {{{1}}}े
यह,वह {{{1}}}ेगा {{{1}}}ेगी {{{1}}}े
हम {{{1}}}ेंगे {{{1}}}ेंगी {{{1}}}ें
तुम {{{1}}}ोगे {{{1}}}ोगी {{{1}}}ो
आप,ये,वे {{{1}}}ेंगे {{{1}}}ेंगी {{{1}}}ें