Modèl:Conjugason/nrf/bel/aveir

Un article de Wikiccionari.
Salta a la navegació Salta a la cerca
Normand eunifié
Infinitiu aveir
Gerondiu ayant
Participi passat
singular plural
masculin yeu yeus
femenin yeue yeues
Mòde indicatiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
je tu il
alle
je
nos
vos il
alles
Present ai as as avoms avez ont
Imperfach aveis aveis aveit avioms aviez aveient
Preterit eus eus eut eûmes eûtes eûtrent
Futur airai airas aira airoms airez airont
Condicional aireis aireis aireit airioms airiez aireient
Mòde subjonctiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
je tu il
alle
je
nos
vos il
alles
Present aie aies aie
ait
ayoms ayez aient
Imperfach eusse eusses eusse
eût
eussioms eussiez eussent
eûtrent
Mòde imperatiu
nombre singular plural
persona primièra segonda tresena primièra segonda tresena
je tu il
alle
je
nos
vos il
alles
Afirmatiu aie ! ayoms ! ayez !
Negatiu n'aie pas ! n'ayoms pas ! n'ayez pas !
Nòtas