fáinleog

Un article de Wikiccionari.
Salta a la navegació Salta a la cerca

Gaelic irlandés Blank Ireland.svg

Etimologia

De l'irlandés ancian áilleóc, fainleóc, forma diminutiva de ainnel, fannall, del protoceltic *wesnālā « ironda » derivat del protoceltic *wesr-, wesn- « printemps », del protoindoeuropèu *wósr̥. Comparar lo gaelic escocés ainleag, lo galés gwennol, lo cornic guennol, lo breton gwenneli.

Prononciacion

[?]

Open book 01.svgNom comun

fáinleog femenin, plural : fáinleoga

  1. Ironda.

Referéncias

Aquest article es adaptat o copiat (en partida o en totalitat) de l'article del Wiktionary en anglés, jos licéncia CC-BY-SA-3.0 : fáinleog, mas a pogut èsser modificat dempuei.