teach

Un article de Wikiccionari.
Anar a : navigacion, Recercar

Gaelic irlandés Blank Ireland.svg

Etimologia

De l'irlandés ancian tech, del proto-celtic *tegos, eissit del proto-indoeuropèu *tegos « tet ».

Prononciacion

[tʲax] , [tʲæːx] (Cois Fharraige)

Open book 01.svgNom comun

teach masculin, plural : tithe

  1. Ostal.

Referéncias

Aquest article es adaptat ou copiat (en partida o en totalitat) de l'article del Wiktionary en anglés, jos licéncia CC-BY-SA-3.0 : teach, mas a pogut èsser modificat dempuei.